Reality IHNED

IHNED.cz - Byznys - Reality


 IHNED.cz - Byznys - Reality

Outlet u pražského letiště po dlouhých odkladech otevírá. Fungovat měl už deset let

Ambiciózní projekt outletového centra u pražského letiště s názvem Prague The Style Outlets po dlouhých odkladech otevírá v pátek. Outletové centrum mělo být v provozu už v říjnu 2008 pod názvem Galleria Moda, ale ekonomická krize zmařila původnímu italskému investorovi podnikatelský záměr. Další problémy a časové prodlevy způsobila konkurenční firma Fashion Arena v Praze-Štěrboholích, jejímž obchodníkům neumožňují nájemní smlouvy otevřít další outletovou prodejnu ve vymezené vzdálenosti.
Zdroj:IHNED.cz - Byznys - Reality|  Uveřejněno zde:  16.5.2018 | 0:00


Makléři mají dostat provizi jen za prodaný byt. Vláda hodlá zpřísnit podmínky pro jejich práci

Vláda projedná zákon, který omezí práci realitních makléřů. Dosud ji může dělat každý, kdo má živnostenský list. V Česku se takto živí na 15 tisíc lidí. Půjde o první zákon, který bude upravovat práci zprostředkovatelů při prodeji realit. Ti se dosud řídí jen obecnými zákony, jako je například obchodní nebo občanský zákoník. Podle autorů zákona to ale nestačí, protože klienti nejsou dostatečně chráněni před podvody.
Zdroj:IHNED.cz - Byznys - Reality|  Uveřejněno zde:  9.5.2018 | 0:00


Růst cen bytů letos zpomalí na šest procent, tvrdí analýza. Loni bydlení v Česku zdražovalo nejrychleji v EU

Nejnovější analýzy ČSOB a belgické KBC čeká zpomalení růstu cen bytů a domů. I tak ale ceny porostou v průměru rychleji než v Evropské unii. Podle ní by i kvůli tomu základní sazba ČNB, od níž se odvíjí cena hypoték, mohla růst rychleji než centrální bankéři naznačují. Zpomalení růstu cen nemovitostí by mělo podle odhadu ČSOB a KBC pokračovat i příští rok.
Zdroj:IHNED.cz - Byznys - Reality|  Uveřejněno zde:  3.5.2018 | 17:51


Každý třetí nový byt v Praze stojí přes 100 tisíc za metr. Střední třída si je nemůže dovolit, lidé se z města stěhují pryč

Nové byty za cenu do 60 tisíc korun za metr čtvereční v Praze téměř vymizely. V nabídce developerů se proti tomu neustále zvyšuje zastoupení nejdražších rezidencí s cenovkou od 100 tisíc korun za metr čtvereční. V inzerátech jsou už největší skupinou, tvoří už prakticky třetinu z celkem 4200 bytů.
Zdroj:IHNED.cz - Byznys - Reality|  Uveřejněno zde:  25.4.2018 | 0:00


ČVUT získalo prestižní akreditaci. Díky ní budou moct někteří studenti získat uznávaný titul RICS už po dvouleté praxi

Obor projektový management a inženýring na Českém vysokém učení technickém získal akreditaci sdružení realitních znalců RICS. Díky ní budou moci jeho absolventi získat členství v této organizaci už po dvouleté praxi namísto deseti let. RICS také připravuje s Vysokou školou ekonomickou studijní program zaměřený na oceňování nemovitostí.
Zdroj:IHNED.cz - Byznys - Reality|  Uveřejněno zde:  24.4.2018 | 0:00


Chytré budovy lze ovládat přes telefon. Developeři vidí v mobilních aplikacích velký potenciál

Technologiím v oblasti realit vévodí digitální dvojčata a také aplikace, které umožní budovu ovládat na dálku. Digitální dvojčata neboli informační model budovy se prosazují už od 90. let a teprve nyní nachází širší uplatnění. Vytváření centrálních aplikací pro celou budovu je zatím na počátku, realitní firmy v nich však vidí velký potenciál.
Zdroj:IHNED.cz - Byznys - Reality|  Uveřejněno zde:  24.4.2018 | 0:00


Vítkova CPI Property Group získala nový investiční rating a vyráží na roadshow po Evropě prodávat dluhopisy

CPI PG podnikatele Radovana Vítka získala nový investiční rating "BBB" od ratingové agentury S&P Global Ratings. CPI se chystá vydat další dluhopisy. Příští týden se vedení firmy sejde s investory. CPI PG dosáhla v roce 2017 rekordních hospodářských výsledků.
Zdroj:IHNED.cz - Byznys - Reality|  Uveřejněno zde:  20.4.2018 | 16:31


Sekyra Group představí veřejnosti plány pro Rohanský ostrov. Praha chce, aby developeři na projektech spolupracovali s občany

Investoři i města si uvědomují, že přizvat občany k plánování developerských projektů je výhodné pro všechny. Dobré zkušenosti s tím má Sekyra Group či Skanska Reality. Praha chce, aby jednotlivé městské části, veřejní i soukromí investoři o svých stavebních záměrech veřejnost lépe a dostatečně dopředu informovali a do projektů občany i zapojili. Institut plánování a rozvoje (IPR) proto spustil na podzim školení v tzv. participaci. Je o něj zájem, IPR dosud proškolil více než stovku lidí.
Zdroj:IHNED.cz - Byznys - Reality|  Uveřejněno zde:  11.4.2018 | 0:00


News

Finský developer YIT spustil výstavbu páté a sedmé etapy budoucí rezidenční čtvrti s názvem Suomi Hloubětín v Praze. Společnost Linkcity odstartovala výstavbu haly pro lehkou výrobu a logistiku v industriální zóně Pouchov v Hradci Králové. Ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová slibuje nový dotační program na využití brownfieldů a pomoc s odstraňováním černých staveb.
Zdroj:IHNED.cz - Byznys - Reality|  Uveřejněno zde:  11.4.2018 | 0:00


Česká realitní bublina splaskává

České nemovitosti v posledním čtvrtletí roku 2017 podražily o 8,4 procenta. Číslo nevyvolalo žádný rozruch, ale mělo by.
Zdroj:IHNED.cz - Byznys - Reality|  Uveřejněno zde:  10.4.2018 | 0:00


Společnost CPI Hotels expanduje. Chystá se otevřít nové hotely v Brně a Českém Krumlově

Společnost CPI Hotels postaví nový čtyřhvězdičkový hotel v Brně v blízkosti vlakového nádraží. Hotel bude mít multifunkční kongresový sál pro 800 lidí. Podle firmy půjde o největší a technologicky nejlépe vybavené zařízení tohoto druhu v Jihomoravském kraji. V roce 2019 chce otevřít firma také hotel v Českém Krumlově. Vybudování obou hotelů by mělo vyjít zhruba na dvě miliardy korun.
Zdroj:IHNED.cz - Byznys - Reality|  Uveřejněno zde:  28.3.2018 | 12:56


News

Česká technologická firma Livesport se přestěhovala do nové budovy Aspira Business Centre v pražských Butovicích. Projekt bytového domu U Milosrdných v centru Prahy převzala od italského investora Augusta Razetta česká developerská firma V Invest. Antimonopolní úřad schválil převzetí hradeckého nákupního centra Futurum skupinou CPI Property Group Radovana Vítka.
Zdroj:IHNED.cz - Byznys - Reality|  Uveřejněno zde:  28.3.2018 | 0:00


Místo supermarketů a drogerií výdejny e-shopů, sklady a kanceláře. Výstavba komerčních zón mění svůj charakter a neustále roste

Síť nákupních parků je v tuzemsku hustá, nové se staví už i ve městech s méně než 10 tisíci obyvateli. To ale neznamená úpadek výstavby komerčních zón. Místo prodejen potravin a zboží denní potřeby do nich však bude častěji mířit jiný typ nájemců - vzorkovny, řemeslníci či menší firmy se svým obchodním zastoupením, kancelářským a skladovým zázemím.
Zdroj:IHNED.cz - Byznys - Reality|  Uveřejněno zde:  28.3.2018 | 0:00


Čínská CEFC chce prodat všechny své budovy. Hodnota má přesahovat 65 miliard korun

Čínská společnost CEFC, které v Praze patří hned několik budov, se chystá prodat celé své globální portfolio realit. S odkazem na zdroje uvnitř firmy to uvedla agentura Bloomberg. Společnosti v Praze patří například budova Florentinum, budova bývalé Živnostenské banky nebo stadion v Edenu. Podle mluvčího firmy by se však českých nemovitostí prodej týkat neměl. Společnost některými budovami v Česku ručí na úvěr od J&T, pokud by je chtěla prodat, nejdřív by dluh musela splatit. Firma měla globálně podle zářijových údajů agentury Reuters dluhy ve výši několika stovek miliard korun.
Zdroj:IHNED.cz - Byznys - Reality|  Uveřejněno zde:  27.3.2018 | 9:02


Češi investují do realit. Hitem jsou v poslední době fondy

Mezi kupci komerčních nemovitostí objevují nováčci z řad nedávno založených fondů kvalifikovaných investorů. S těmi mohou investovat lidé, kteří vloží alespoň jeden milion korun. Realitních fondů tohoto typu je v Česku několik desítek a další vznikají.
Zdroj:IHNED.cz - Byznys - Reality|  Uveřejněno zde:  26.3.2018 | 0:00


Celý systém stavění je u nás příliš sešněrovaný a zbyrokratizovaný

Zvýšit kvalitu architektury by u nás mohly mezinárodní soutěže, které se až na výjimky nedělají, říká v rozhovoru s HN historik architektury Zdeněk Lukeš. Myšlenka zbudování nové vládní čtvrti není sama o sobě špatná, ale stěhovat všechny úřady by podle Lukeše nebylo vhodné. Některá ministerstva - například obrany či kultury - okupují historicky cenné objekty, které by se měly zpřístupnit veřejnosti.
Zdroj:IHNED.cz - Byznys - Reality|  Uveřejněno zde:  21.3.2018 | 0:00


Obří krystal na střeše domu nebo velká zahrada uvnitř mrakodrapu. Podívejte se na nejlepší realitní projekty oceněné na světovém veletrhu MIPIM

MIPIM je největším evropským veletrhem nemovitostí a investičních příležitostí. Letos se ve francouzském Cannes konal jeho 28. ročník. Každý rok se na veletrhu vyhlašují prestižní ceny MIPIM Awards. Mezi oceněnými jsou letos i stavby od ateliéru Chapman Taylor, spoluautora návrhu rozšíření obchodního centra IGY v Českých Budějovicích, či Francouze Jeana Nouvela, jenž navrhl administrativní komplex Zlatý Anděl v Praze. Prohlédněte si přehled nejlepších realitních projektů v 11 soutěžních kategoriích.
Zdroj:IHNED.cz - Byznys - Reality|  Uveřejněno zde:  16.3.2018 | 9:58


News


Zdroj:IHNED.cz - Byznys - Reality|  Uveřejněno zde:  14.3.2018 | 0:00


Předkupní právo spoluvlastníků komplikuje prodej bytů. Realitní kanceláře volají po změně zákona

Podle novely občanského zákoníku musí prodejce nabídnout ostatním v domě svůj podíl na nebytových prostorách. Nejpalčivější je tento problém u garážových stání. Zákonné předkupní právo ke spoluvlastnickému podílu nemovitostí se do českých zákonů vrátilo po čtyřech letech. Prodeje nemovitostí to ale komplikuje a prodlužuje, realitní kanceláře už volají po další novelizaci.
Zdroj:IHNED.cz - Byznys - Reality|  Uveřejněno zde:  14.3.2018 | 0:00


Okolí Libeňského mostu se mění k nepoznání. V holešovickém přístavu vyrůstá přes tisíc bytů, staví se i na druhém břehu

Revitalizace holešovického přístavu v Praze spěje do finále. Po dokončení posledních plánovaných bytových domů, které staví společnosti Lighthouse Group a Daramis, tu bude na 1100 bytů. Promenáda s restauracemi, obchody, kotviště malých lodí i soukromé bazény. Novostavby u vody se snaží odlišit. K nepoznání se mění i okolí druhého konce Libeňského mostu, kde staví bydlení a kanceláře developeři Crestyl a Metrostav Development.
Zdroj:IHNED.cz - Byznys - Reality|  Uveřejněno zde:  14.3.2018 | 0:00


Někdejší největší pivovar ve střední Evropě získá novou tvář. Penta v Nuslích vybuduje 400 bytů, budou mít i tři patra

Investiční skupina Penta plánuje zahájit výstavbu projektu Nuselský pivovar v Praze v druhé polovině příštího roku. Architektonický návrh rekonstrukce památkově chráněného objektu zpracuje ateliér CMC architects. Nové bytové domy na čtyřhektarovém území nakreslí studio Chybík+Krištof.
Zdroj:IHNED.cz - Byznys - Reality|  Uveřejněno zde:  8.3.2018 | 0:00


Francouzi koupili v Praze dům za 1,6 miliardy korun. Kancelářská budova City Center patří Amundi Asset Management

V centru Prahy se uzavřel další miliardový realitní obchod. Kancelářskou budovu Praha City Center koupila za 64 milionů eur (v přepočtu 1,6 miliardy korun) francouzská společnost Amundi Asset Management. Ta je největším správcem aktiv v Evropě.
Zdroj:IHNED.cz - Byznys - Reality|  Uveřejněno zde:  1.3.2018 | 0:00


Ročně je v Praze potřeba šest tisíc bytů, staví se zhruba polovina. V roce 2030 jich bude chybět na 50 tisíc, ukazuje studie

Od roku 2010 je v Praze ročně v průměru povolována výstavba 3500 bytů, potřeba by přitom bylo postavit zhruba šest tisíc nových bytů. V roce 2030 by tak v Praze mohlo chybět až 50 tisíc bytů, ukázala studie Sdružení pro architekturu a rozvoj. Od poloviny roku 2015 se průměrná prodejní cena nového bytu v Praze zvýšila o 53,5 procenta na 85 223 korun za metr čtvereční.
Zdroj:IHNED.cz - Byznys - Reality|  Uveřejněno zde:  28.2.2018 | 11:38


Nejdražší byt New Yorku koupil zakladatel firmy Dell. Vyšel ho v přepočtu na dva miliony korun za metr

Miliardář Michael Dell zaplatil přes 100 milionů dolarů za nejdražší byt New Yorku. Tato koupě proběhla už v roce 2014, majitel však do nynějška nebyl znám. Cena za jeden metr čtvereční bytu převyšuje dva miliony korun. Nejdražší český byt přitom stál 280 tisíc korun za metr čtvereční.
Zdroj:IHNED.cz - Byznys - Reality|  Uveřejněno zde:  26.2.2018 | 0:00


News


Zdroj:IHNED.cz - Byznys - Reality|  Uveřejněno zde:  21.2.2018 | 0:00


Chápeme, že ceny pražských bytů jsou pro některé za hranicí. Ke zdražování nás nutí stavební firmy i ceny pozemků, říká developer

Výkonný ředitel developerské společnosti YIT Stavo Vladimír Dvořák uznává, že ceny nových bytů v Praze jsou pro mnohé lidi na hranici dostupnosti. YIT letos na pražském trhu nabídne kolem 500 nových bytů, hlavně ve svých projektech v Hloubětíně a Košířích.
Zdroj:IHNED.cz - Byznys - Reality|  Uveřejněno zde:  21.2.2018 | 0:00


Brno přijde o obchodní centrum Aupark. Developer po deseti letech plánování a protestech obyvatel přesune kapitál jinam

Po více než deseti letech úsilí developer HB Reavis vzdal svůj záměr postavit na okraji centra Brna velké obchodní a zábavní centrum. To mělo vyrůst vedle autobusového nádraží Zvonařka a v bezprostřední blízkosti místa, kam by se mohlo v budoucnu přesunout hlavní vlakové nádraží. Společnost HB Reavis se rozhodla lukrativní pozemky prodat.
Zdroj:IHNED.cz - Byznys - Reality|  Uveřejněno zde:  19.2.2018 | 0:00


Kanceláře v centru Brna se rychle plní, míří tam i Avast. Potenciál pro moderní kancelářská centra má i Olomouc

Na místě bývalé textilky Vlněna v centru Brna finišuje developer CTP výstavbu dvou vzájemně propojených kancelářských budov. Významným nájemcem se stane technologická firma Avast. CTP na území někdejší textilky zvažuje i výstavbu hotelu.
Zdroj:IHNED.cz - Byznys - Reality|  Uveřejněno zde:  14.2.2018 | 0:00


Výnosy realitních investic půjdou výš

Vývoj na finančních trzích naznačuje, že stávající výnos kolem pěti procent ročně je u komerčních realit dnem, pod které už neklesnou. Výnosy českých vládních dluhopisů rostou už od konce roku 2016 a komerční reality je budou zhruba s dvouletým odstupem následovat.
Zdroj:IHNED.cz - Byznys - Reality|  Uveřejněno zde:  9.2.2018 | 0:00


Neznámý fond žaluje matku realitního magnáta Vítka. Kvůli neplnění smluv chce po jeho firmě až 30 miliard korun

Společnost Investhold podala u Městského soudu v Brně žalobu na matku majitele realitní skupiny CPI Property Group Radovana Vítka Miladu Malou. Firma žádá soud o určení nároku za půjčku peněz a uvádí, že v krajním případě by pokuty mohly překročit až 30 miliard korun. Skupina CPI PG obvinění odmítá. Plánuje se bránit všemi dostupnými prostředky.
Zdroj:IHNED.cz - Byznys - Reality|  Uveřejněno zde:  7.2.2018 | 0:00


Do českých realit tečou další miliardy. Mezi investory jsou žádané, protože přináší zajímavější výnosy než ty v západní Evropě

České komerční reality jsou stále žádané, protože generují zajímavější výnosy z pronájmu než v západní Evropě. Od začátku letošního roku se prodal například logistický park v Lovosicích či pražská kancelářská budova Oregon House. Z větších transakcí je rozjednaný prodej pražského administrativního komplexu Metronom.
Zdroj:IHNED.cz - Byznys - Reality|  Uveřejněno zde:  6.2.2018 | 0:00


Pět let v nejistotě. Češi při prodeji nemovitosti zapomínají na odpovědnost za její stav

V Česku se ročně prodá přes půl milionu domů a bytů. Řada z nich je přitom ve špatném technickém stavu. Kupující to ale neřeší. Více než třetina z nich ani neví, že skryté vady, které se v době koupě ještě viditelně neprojevily, mohou reklamovat pět let od koupi bytu nebo domu. Po předchozím majiteli mohou žádat odstranění závad nebo slevu z kupní ceny.
Zdroj:IHNED.cz - Byznys - Reality|  Uveřejněno zde:  10.2.2018 | 6:00


Prodávající, bojte se. Za opadané obklady může chtít kupující slevu ještě pět let od koupi domu

V Česku se ročně prodá přes půl milionu domů a bytů. Řada z nich je přitom ve špatném technickém stavu. Kupující to ale neřeší. Více než třetina z nich ani neví, že skryté vady, které se v době koupě ještě viditelně neprojevily, mohou reklamovat pět let od koupi bytu nebo domu. Po předchozím majiteli mohou žádat odstranění závad nebo slevu z kupní ceny.
Zdroj:IHNED.cz - Byznys - Reality|  Uveřejněno zde:  31.1.2018 | 19:45


"Skelet" už Ostravu hyzdit nebude. Z nedostavěného monstra se stane sídlo start-upů

Dostavba "skeletu" v blízkosti centra Ostravy začne v únoru. Budova, která měla původně sloužit jako sídlo Komunistické strany Československa, by měla být dokončena do konce září. Na místě vyroste moderní multifunkční centrum, poskytne prostor pro start-up firmy.
Zdroj:IHNED.cz - Byznys - Reality|  Uveřejněno zde:  31.1.2018 | 11:55


Firma Crestyl loni v Česku nakoupila nemovitosti za více než tři miliardy. Kupujeme jen na nejlepších adresách, říká developer

Developerská firma Crestyl nakoupila společně se svými obchodními partnery stavební parcely a nemovitosti dohromady za 120 milionů eur, tedy více než tři miliardy korun. Patří mezi ně i obchodní dům Tesco (někdejší Prior) v centru Brna, jejž plánuje Crestyl časem rozšířit. Investor počítá také s proměnou pražského průmyslového areálu Šárka Business Park na rezidenční čtvrť.
Zdroj:IHNED.cz - Byznys - Reality|  Uveřejněno zde:  31.1.2018 | 0:00


News

Společnost mBank se v průběhu letošního jara přestěhuje do budovy AFI Karlín v Praze-Karlíně. Nejvíce skladů a hal v Česku loni postavil developer Panattoni. Podíl neobsazených moderních kancelářských ploch v Praze se na konci roku snížil na 7,5 procenta.
Zdroj:IHNED.cz - Byznys - Reality|  Uveřejněno zde:  31.1.2018 | 0:00


V Praze se letos prodá 5,5 tisíce bytů. Zdražování oproti minulým letům zpomalí

Praha se i letos bude potýkat s nedostatečnou výstavbou bytů. Ty levné a kvalitní zmizí z katalogů developerů obratem. Většina bytů se prodává v momentě, kdy se teprve začínají stavět. Kupujícím nezbývá, než se rozhodovat podle virtuálních obrázků developerů. Nejvíce se i letos bude stavět na okrajích Prahy a v Libni nebo Vysočanech.
Zdroj:IHNED.cz - Byznys - Reality|  Uveřejněno zde:  24.1.2018 | 19:45


V Brně se téměř nestaví nové byty. Ceny kvůli tomu začínají dohánět Prahu

Nejvíce bytů mimo Prahu se staví na jižní Moravě. Brno přesto trápí nedostatek bytů: loni se jich neprodalo ani tisíc. Developerské projekty zdražují i v regionech. V Plzni, Liberci, Olomouci nebo Českých Budějovicích už byt pod cenou 50 tisíc za metr téměř nepořídíte. Nejméně se staví v regionech, odkud lidé spíše "prchají" - v severních Čechách a na severní Moravě.
Zdroj:IHNED.cz - Byznys - Reality|  Uveřejněno zde:  25.1.2018 | 0:00


Z Pankráce je zlatý vrch. Po dvaceti letech se tak naplňuje vize světoznámého architekta Meiera

Příští rok uplyne 20 let od chvíle, kdy developer ECM vyzval ateliér Richarda Meiera k vypracování studie zástavby Pankráce. Tato vize se postupně naplňuje. Už letos by měla začít stavba poslední z deseti výškových budov s názvem Parkview. Pro developery je Pankrác zárukou obchodního úspěchu, protože přitahuje nájemce z řad úspěšných firem ze světa financí a IT.
Zdroj:IHNED.cz - Byznys - Reality|  Uveřejněno zde:  18.1.2018 | 0:00


Nové byty v centru Prahy jsou čím dál menší, mají i méně než 20 metrů čtverečních. Je otázka, jestli jde ještě o byty, říká analytik

V centru Prahy roste nabídka miniaturních bytů. Vznikají v několika více či méně historických domech, které aktuálně procházejí rekonstrukcí. Některé mají méně než 20 metrů čtverečních, je mezi nimi ale i sotva čtrnáctimetrový byt.
Zdroj:IHNED.cz - Byznys - Reality|  Uveřejněno zde:  17.1.2018 | 0:00


V Letňanech na místě nevyužívaného areálu vznikne nová městská čtvrť. Investor Saran do první fáze projektu vloží až osm miliard

Michael Saran a jeho investiční skupina Odien chtějí dát novou tvář areálu Avie v pražských Letňanech. V minulosti se tam vyráběly nákladní vozy a prostor dnes chátrá. Ambiciózní projekt si vyžádá mnohamiliardové náklady.
Zdroj:IHNED.cz - Byznys - Reality|  Uveřejněno zde:  15.1.2018 | 0:00


Vlastník pozemků po podniku Avia v Praze-Letňanech tam plánuje investovat miliardy do výstavby nové čtvrti

Na šest až osm miliard korun vyčíslil investor náklady na první etapu zástavby rozsáhlých pozemků po letňanské Avii. Byty vzniknou na větší části pozemků, bude jich odhadem 2500. Na území se počítá i s lehkou výrobou a sklady, ale i s parkem, zelení a sportovišti.
Zdroj:IHNED.cz - Byznys - Reality|  Uveřejněno zde:  14.1.2018 | 19:35


Outlety se přetahují o značky. Nové centrum u letiště chce získat i prodejce, kteří prodávají v konkurenční Fashion Areně

Koncem dubna má po letech odkládání otevřít nedaleko pražského Letiště Václava Havla nové outletové centrum. Jeho investor se do projektu s názvem Prague The Style Outlets snaží nalákat i obchodníky, kteří už provozují prodejny v konkurenční Fashion Areně v Praze-Štěrboholích. Některým z nich ale nájemní smlouvy neumožňují otevřít tak blízko jinou outletovou prodejnu. Podle expertů taková praxe není neobvyklá, i když má znaky omezování hospodářské soutěže.
Zdroj:IHNED.cz - Byznys - Reality|  Uveřejněno zde:  10.1.2018 | 0:00


Bydlení podražilo o desítky procent i v okresních městech. Největší zdražení zaznamenala města v okolí Prahy

Růst cen bytů není jen téma velkých krajských měst. I v některých okresních městech byty meziročně podražují o desítky procent. Hlavním důvodem je zvyšování počtu obyvatel ve městech, do kterých se lidé stěhují z předražených bytů v Praze. Týká se to měst v bezprostředním okolí Prahy jako Nymburk a Mladá Boleslav, ale třeba i Karviné.
Zdroj:IHNED.cz - Byznys - Reality|  Uveřejněno zde:  10.1.2018 | 0:00


Česko trápí dlouhodobý nedostatek bytů. V příštím roce růst jejich cen zpomalí, ubude totiž domácích investorů, tvrdí Roček

Vytváříme si do určité míry umělou paniku, že přijde realitní bublina. K tomuto názoru ale není žádný reálný podklad, říká v rozhovoru s HN Milan Roček, spoluzakladatel portálu Cenovámapa.org. V Česku je dlouhodobý nedostatek bytů, který více než s ekonomickým cyklem souvisí s demografickým vývojem.
Zdroj:IHNED.cz - Byznys - Reality|  Uveřejněno zde:  10.1.2018 | 0:00


Slováci se cítili ukřivdění, Češi zase nad nimi. Rozdělení státu uvolnilo napětí, říká obchodník s realitami Novotný

Obchodník s realitami Jaroslav Novotný bral rozdělení Československa jako pragmatický krok. "Slováci se cítili ukřivdění, my možná trochu nad nimi," řílá. "Rozdělení uvolnilo napětí, které by existovalo v nějaké formě pořád," myslí si.
Zdroj:IHNED.cz - Byznys - Reality|  Uveřejněno zde:  6.1.2018 | 8:00


Já i lidé kolem mě jsme se báli, že nás Mečiar dostane do izolace, vzpomíná na rozdělení federace majitelka realitní kanceláře

Stavět je v Bratislavě možná i kvůli ne tak rozsáhlým památkovým zónám jednodušší než v Praze. Z větší nabídky nových bytů má radost spolumajitelka bratislavské realitní kanceláře Amica Real Elena Klamárová. "Já i lidé kolem mě jsme se obávali, že se díky Mečiarovi můžeme dostat do izolace," vzpomíná na dobu po rozdělení Československa Klamárová.
Zdroj:IHNED.cz - Byznys - Reality|  Uveřejněno zde:  6.1.2018 | 8:00


V Praze se staví čím dál více kanceláří. Letos přibude 190 tisíc metrů čtverečních třeba na Palmovce nebo na Pankráci

Rok 2018 se z pohledu přírůstku nových kancelářských prostor v Praze zařadí mezi tři nejsilnější za uplynulou dekádu. Podle poradenské společnosti CBRE se jejich nabídka rozroste zhruba o 190 tisíc metrů čtverečních, což je o čtvrtinu více než loni. Vlastníci nemovitostí už díky velké poptávce nenabízejí tak štědré bonusy ve formě nájemních prázdnin a příspěvků na vybavení kanceláří.
Zdroj:IHNED.cz - Byznys - Reality|  Uveřejněno zde:  3.1.2018 | 0:00


Developer YIT prodává své rezidenční projekty v Praze a v Bratislavě finskému investičnímu fondu, jejich hodnota přesahuje miliardu korun

Dva rozestavěné bytové projekty v Praze a Bratislavě získal finský fond YCE Housing I. Developer YIT jejich odprodejem získá peníze na financování dalších realitních projektů. YIT patří mezi pětku největších rezidenčních developerů v Praze.
Zdroj:IHNED.cz - Byznys - Reality|  Uveřejněno zde:  21.12.2017 | 15:05


O obchodní a administrativní centra v Česku je stále velký zájem. Prémiových nemovitostí je ale nedostatek

Objem peněz, které letos investoři v Česku utratili za komerční reality, meziročně poklesl více než o desetinu. Zájem investorů o výnosové nemovitosti nepolevuje, ale problém je v tom, že na trhu se značně vyčerpala nabídka. Příští rok proto dojde k dalšímu ochlazení, investoři by v Česku mohli podle odhadů zobchodovat nemovitosti za 2,4-2,5 miliardy eur.
Zdroj:IHNED.cz - Byznys - Reality|  Uveřejněno zde:  21.12.2017 | 0:00


V Praze chybí celkem 22 tisíc bytů. Vybudování bytového projektu trvá kvůli byrokracii až 9 let, ukázala analýza

Za poslední tři roky se počet chybějících bytů v Praze ztrojnásobil na 22 000. Ukazuje to analýza společnosti Deloitte. Počet dokončených nových bytů se letos pravděpodobně sníží o třetinu na 4 tisíce. Délka přípravy bytových projektů v Praze trvá nejméně 4,5 roku, často se ale dostane až k sedmi letům. Samotná realizace pak zabere další dva roky.
Zdroj:IHNED.cz - Byznys - Reality|  Uveřejněno zde:  15.12.2017 | 15:08


V oblasti poradenství pro reality přibyla konkurence. Vrcholoví manažeři české kanceláře Jones Lang LaSalle založili vlastní firmu

Ve středu oficiálně zahájila svou činnost realitněporadenská společnost Threesixty. Jejími partnery jsou zkušení manažeři mezinárodních firem Jones Lang LaSalle a CA Immo. Konkurence v oblasti poradenství při investicích do komerčních realit se na českém trhu dále zostřuje.
Zdroj:IHNED.cz - Byznys - Reality|  Uveřejněno zde:  14.12.2017 | 8:36


Soukromé koleje vynášejí až sedm procent

Praha je 15. evropským městem s nejvíce zahraničními studujícími. Ale poměr ubytovacích kapacit patří k těm nejnižším. Cena nájmů v hlavním městě je pro mnoho tuzemských studentů v současné době příliš vysoká.
Zdroj:IHNED.cz - Byznys - Reality|  Uveřejněno zde:  13.12.2017 | 0:00


Bydlení pro studenty v Česku láká mezinárodní investory. Soukromé koleje západního stylu cílí zejména na cizince

Výstavba a provoz nájemních domů pro studenty v tuzemsku přitahují nové investory z řad zkušených mezinárodních společností. Velké ambice má v tuzemsku německá skupina International Campus. Britská Round Hill Capital chce do Prahy zase přivést značku Nido Collection. Nejnovějším přírůstkem na českém trhu ubytovacích zařízení pro vysokoškoláky západního střihu je projekt Domeq v Brně.
Zdroj:IHNED.cz - Byznys - Reality|  Uveřejněno zde:  13.12.2017 | 0:00


News

Průměrné nabídkové ceny nových bytů v Praze nepatrně poklesly. Rezidence Sky Barrandov - nový bytový dům, jehož fasádu navrhla světoznámá architektka Eva Jiřičná - byl zkolaudován. Tuzemská pobočka německého kosmetického koncernu Beiersdorf si pronajala kanceláře v budově Mechanica 2 v Praze-Jinonicích.
Zdroj:IHNED.cz - Byznys - Reality|  Uveřejněno zde:  13.12.2017 | 0:00


Studentům nabídneme v Praze 2500 lůžek, většinu ale využijí zahraniční studenti, říká manažer International Campus

Na český trh vstupuje International Campus - nejrychleji rostoucí společnost v oblasti studentského bydlení v Německu. International Campus je investorem, developerem a provozovatelem nájemních domů pro studenty a mladé absolventy. Partnerem na českém trhu se pro zahraniční firmu stává developer Karlín Group.
Zdroj:IHNED.cz - Byznys - Reality|  Uveřejněno zde:  13.12.2017 | 0:00


Nová městská čtvrť v Praze-Stodůlkách může mít až velikost okresního města

V okolí pražské stanice metra Stodůlky se budou stavět další kanceláře, byty a potřebné zázemí pro nové obyvatele. Developer Finep tam vlastní nebo má pod smlouvami další pozemky, které mu umožňují velikost nové čtvrti až ztrojnásobit. Aktuálně Finep připravuje stavět další kancelářskou budovu na parcelách za novou centrálou Komerční banky.
Zdroj:IHNED.cz - Byznys - Reality|  Uveřejněno zde:  11.12.2017 | 0:00


Obchodní centrum v Karviné koupili Řekové. Bluehouse Capital zaplatil stovky milionů korun

Společnost Bluehouse Capital není na českém trhu nováčkem, v minulosti vlastnila nákupní centra v Čechách i na Moravě. OC Karviná je jediným nákupním centrem v tomto moravskoslezském městě. I tato koupě ukazuje, že pro investory jsou atraktivní i nákupní centra v menších městech.
Zdroj:IHNED.cz - Byznys - Reality|  Uveřejněno zde:  6.12.2017 | 16:01


News

Prodeje nových bytů v Praze v září a říjnu oproti předchozím dvěma měsícům vzrostly o třetinu. Firma Haidy získala za přestavbu základní školy Kněžmost cenu v hlavní kategorii celostátní soutěže Český energetický a ekologický projekt roku 2016. Penta se přiblížila k zástavbě Masarykova nádraží v Praze.
Zdroj:IHNED.cz - Byznys - Reality|  Uveřejněno zde:  6.12.2017 | 0:00


Po rekonstrukci se v historické budově Walter v Jinonicích otevírá soukromá klinika. Provozuje ji uznávaný fyzioterapeut Kolář

V budově někdejší továrny Walter v Praze otevřela soukromá klinika novou pobočku. Kliniku vede uznávaný fyzioterapeut Pavel Kolář. Klientům bude sloužit i komplexně vybavené oddělení elektroléčby a rehabilitační sál pro individuální či skupinové fyziofitness tréninky.
Zdroj:IHNED.cz - Byznys - Reality|  Uveřejněno zde:  4.12.2017 | 15:25


Dům vedle pražského obchodního domu Kotva koupil developer Crestyl, paláci chce navrátit zašlou slávu

Na pražském náměstí Republiky změnila vlastníka už čtvrtá budova za poslední dva roky. Developer Crestyl minulý týden koupil rohový dům vedle obchodního domu Kotva, ve kterém má pobočku banka ČSOB. Cena by se mohla pohybovat kolem půl miliardy korun. Nový vlastník plánuje historickou budovu rekonstruovat.
Zdroj:IHNED.cz - Byznys - Reality|  Uveřejněno zde:  4.12.2017 | 0:00


V Česku bude první energeticky pasivní zdravotnické zařízení. Pavilon postaví v červnu v Olomouci

V Olomouci bude příští rok v červnu dokončena unikátní budova. Pavilon II. Interní kliniky a geriatrie Fakultní nemocnice Olomouc se stane první energeticky pasivní zdravotnickým zařízením v Česku a bude tedy mimořádně energeticky úsporný. Přitom pokud by se stavba postavila v běžném standardu, rozdíl v ceně by byl podle architekta jen v rozmezí pěti, maximálně 10 procent.
Zdroj:IHNED.cz - Byznys - Reality|  Uveřejněno zde:  29.11.2017 | 0:00


News

Dražební společnost Naxos vyhlásila výběrové řízení na prodej nákladně rekonstruované vily na pražských Vinohradech. Architektonická kancelář GeddesKaňka byla pověřena sestavením týmu pro návrh rekonstrukce slavného Grand hotelu Evropa na pražském Václavském náměstí. Hlavní cenu 2. ročníku soutěžní přehlídky České komory architektů získali Radko Květ a Pavel Pijáček za realizaci Archeoparku Pavlov.
Zdroj:IHNED.cz - Byznys - Reality|  Uveřejněno zde:  29.11.2017 | 0:00


Praha zveřejnila návrh Metropolitního plánu. Nově obsahuje výškovou regulaci budov

Na webu Institutu plánování a rozvoje se lidé mohou podívat na nejnovější verzi návrhu Metropolitního plánu. Plán je nyní posuzován v procesu SEA, který posuzuje vliv na udržitelný rozvoj města, a podoba plánu se tak může ještě změnit. Do plánu je nově zapracována výšková regulace budov a je zvýšena hranice možného přírůstku obyvatel.
Zdroj:IHNED.cz - Byznys - Reality|  Uveřejněno zde:  27.11.2017 | 12:00


Mezinárodní investor Redevco koupil za miliardu secesní budovu City Palais u Václavského náměstí

Za více než 40 milionů eur koupila společnost Redevco budovu City Palais v centru Prahy. Secesní budova má 7482 metrů čtverečních prostor. Mohlo by se tak nově jednat o zázemí pro firemní vlajkový obchod.
Zdroj:IHNED.cz - Byznys - Reality|  Uveřejněno zde:  27.11.2017 | 11:32


Opravu historické budovy za 200 milionů zaplatil prodej dvou luxusních bytů. V jednom žil i Max Brod

Neorenesanční dům v centru Prahy firma opravila za 200 milionů korun. V budově vznikly luxusní byty. Celkem se v nově opravené historické budově nachází 14 bytů, a to včetně dvou apartmánů. Apartmán, ve kterém bydlela rodina Maxe Broda, prodala firma za 105 milionů korun.
Zdroj:IHNED.cz - Byznys - Reality|  Uveřejněno zde:  24.11.2017 | 16:28


Historický dům na pražské Malé Straně nabídne nejdražší byty v historii. K mání budou i luxusní minibyty

Po kompletní rekonstrukci nabídne luxusní Rezidence Nosticova 7 celkem 21 bytů, zejména menších rozměrů. Průměrná cena bytu v projektu dosahuje bezmála 342 tisíc korun za čtvereční metr. Dražší byty se v Praze v oficiálních cenících dosud neobjevily.
Zdroj:IHNED.cz - Byznys - Reality|  Uveřejněno zde:  25.11.2017 | 8:20


Developeři bojují o přízeň nájemců. V průmyslových parcích zřizují i ubytovny, lékařské ordinace nebo sportoviště

Developer CTP příští rok zdvojnásobí ubytovací kapacitu v průmyslové zóně v Boru u Tachova na 800 lůžek. Výstavbu ubytoven v tuzemských průmyslových parcích připravují i další developeři VGP a Panattoni. Tento benefit podle odborníků ocení nejvíce agenturní zaměstnanci, hlavně ze zahraničí.
Zdroj:IHNED.cz - Byznys - Reality|  Uveřejněno zde:  23.11.2017 | 9:44


Developeři bojují o přízeň nájemců. Investují do výstavby ubytoven a zdokonalují infrastrukturu v průmyslových zónách

Developer CTP příští rok zdvojnásobí ubytovací kapacitu v průmyslové zóně v Boru u Tachova na 800 lůžek. Výstavbu ubytoven v tuzemských průmyslových parcích připravují i další developeři VGP a Panattoni. Tento benefit podle odborníků ocení nejvíce agenturní zaměstnanci, hlavně ze zahraničí.
Zdroj:IHNED.cz - Byznys - Reality|  Uveřejněno zde:  22.11.2017 | 0:00


Editorial


Zdroj:IHNED.cz - Byznys - Reality|  Uveřejněno zde:  22.11.2017 | 0:00


Třetina domácností dává na bydlení 40 procent příjmů. Drahé bydlení snižuje kvalitu života, říká muž, který stál za Tančícím domem

Čechonizozemec Paul Vincent Koch je bývalý ředitel ING Real Estate Developmentu v České republice, Francii a dalších zemích. V Praze se podílel například na vzniku komerčního centra Anděl nebo Tančícího domu. Koch je dnes propagátorem myšlenky finančně dostupného bydlení, které se zaměřuje na cenově přijatelné řešení bytové otázky pro střední třídu.
Zdroj:IHNED.cz - Byznys - Reality|  Uveřejněno zde:  21.11.2017 | 0:00


Byty v Praze kvůli státu zdražily až o milion korun, říká finanční ředitel Finepu. Pomohlo by snížit daně a ulehčit povolování výstavby

Agentura pro finančně dostupné bydlení (AFDB) argumentuje, že růst cen bytů poškozuje střední třídu. Finanční ředitel Finepu Havlas upozorňuje, že za růst cen bytů může částečně stát, protože zvýšil DPH a zpřísnil schvalovací požadavky. Finep také upozorňuje, že snaha regulovaně zlevnit některé byty může vést k pokřivení trhu.
Zdroj:IHNED.cz - Byznys - Reality|  Uveřejněno zde:  21.11.2017 | 0:00


Slovenský miliardář může zbourat budovu ve stylu brutalismu nad Národním muzeem, podle ministerstva není komplex tak unikátní

Společnost HB Reavis slovenského miliardáře Ivana Chrenka postaví nad budovou Národního muzea v Praze moderní administrativní centrum. Komplex budov ve stylu brutalismu na Vinohradské třídě, který chtěla část odborné veřejnosti prohlásit za kulturní památku, čeká s největší pravděpodobností demolice. Developer může zažádat o povolení k demolici a následně připravovat nový projekt.
Zdroj:IHNED.cz - Byznys - Reality|  Uveřejněno zde:  21.11.2017 | 0:00


Ostrava bude mít outletové centrum. Otevřít by mělo příští rok před Vánoci

Outlet Arena Moravia nabídne v první fázi 70 obchodů. Podle analytiků se zaměří kvůli nižší kupní síle v Moravskoslezském kraji spíše na značky střední cenové kategorie. Do outletu budou z centra Ostravy vozit zákazníky autobusy.
Zdroj:IHNED.cz - Byznys - Reality|  Uveřejněno zde:  20.11.2017 | 12:45


Centrální banky budou obezřetné


Zdroj:IHNED.cz - Byznys - Reality|  Uveřejněno zde:  20.11.2017 | 0:00


Pražská ulice Na Příkopě je 22. nejdražší ulicí na světě. Roční nájem stojí 67 tisíc za metr čtvereční

V žebříčku 68 nejdražších ulic světa se pražská ulice Na Příkopě umístila na 22. místě. Nejdražší ulicí je newyorská Pátá avenue, třetí místo obsadila londýnská Bond Street. Průměrné roční nájemné za metr čtvereční v ulici Na Příkopě je 2640 eur (67 480 korun).
Zdroj:IHNED.cz - Byznys - Reality|  Uveřejněno zde:  16.11.2017 | 17:09


Švédská Skanska chce fungovat zcela bez emisí. Zelený pohon prý mohou mít nejen kanceláře, ale i betonárny

Švédská stavební skupina Skanska chce být do roku 2050 uhlíkově neutrální. To, že to není jednoduché, popisoval na konferenci Šetrné budovy vysoký manažer skupiny Henrik Davidsson. Snižovat emise skleníkových plynů se snaží i česká dcera Skansky, která od letoška odebírá výhradně elektřinu z obnovitelných zdrojů.
Zdroj:IHNED.cz - Byznys - Reality|  Uveřejněno zde:  15.11.2017 | 0:00


V centru Prahy mají bydlet lidé z různých sociálních vrstev. Nesmí to být skanzen pro turisty, říkají architekti z Institutu plánování a rozvoje

V centru Prahy bydlí už deset let zhruba stejný počet lidí. Změnila se ale skladba obyvatel, více než pětinu rezidentů tvoří cizinci. Pražský Institut plánování a rozvoje usiluje o to, aby byli obyvatelé centra hlavního města z různých sociálních vrstev.
Zdroj:IHNED.cz - Byznys - Reality|  Uveřejněno zde:  15.11.2017 | 0:00


V centru Prahy se propojí několik historických domů. Vznikne z nich hotel Ritz-Carlton

V lednu příštího roku začnou stavební práce na projektu luxusního hotelu v centru Prahy. Propojením historických domů v ulicích Celetná, Železná a Kamzíkova u Staroměstského náměstí vznikne hotel Ritz-Carlton. Investor plánuje pětihvězdičkový hotel otevřít do konce roku 2020.
Zdroj:IHNED.cz - Byznys - Reality|  Uveřejněno zde:  14.11.2017 | 0:00


ČSOB Pojišťovna koupila pozemky od Vítkova Orca. Z bývalé pardubické továrny plánuje vybudovat novou centrálu

Orco Property Group prodalo pozemky v areálu bývalé továrny Prokop společnosti ČSOB Pojišťovna. Ta na místě postaví novou centrálu. Pojišťovna nevyužije celou rozlohu areálu. Část plánuje prodat a umožnit tak výstavbu jiným firmám. Současné sídlo na Masarykově náměstí plánuje pojišťovna prodat. Zájem o něj má magistrát města.
Zdroj:IHNED.cz - Byznys - Reality|  Uveřejněno zde:  10.11.2017 | 0:00


Realitní "Oscary" vyzobali velcí developeři v Praze, ukazují letošní výsledky soutěže Best of Realty

Nejlepší bytové domy a administrativní centra se staví v Praze. Dokládá to výčet oceněných projektů soutěže Nejlepší z realit - Best of Realty. Zajímavé výsledky letos přinesla sekce s hotely, kdy první i druhé místo obsadili investoři z Olomouce.
Zdroj:IHNED.cz - Byznys - Reality|  Uveřejněno zde:  7.11.2017 | 22:00


Ve vedení Skanska Reality skončila Naďa Ptáčková. Její kompetence přebírá Švéd Matts

Vedení české Skanska Reality se ujímá Mikael Matts, po 13 letech tak končí generální ředitelka Naďa Ptáčková. Změna v managementu přišla nečekaně. Skanska Reality patří mezi největší bytové developery, loni měla firma obrat 1,5 miliardy korun.
Zdroj:IHNED.cz - Byznys - Reality|  Uveřejněno zde:  3.11.2017 | 15:13


Českou SB Property Services koupila mezinárodní poradenská firma Savills. Zajistila si přední postavení ve správě nemovitostí v Česku

Mezinárodní realitněporadenská firma Savills převzala za nezveřejněnou sumu českou firmu SB Property Services. Počet zaměstnanců české kanceláře Savills se díky akvizici rozšířil na 35. Zakladatelky firmy SB Property Services se stanou součástí vedení Savills.
Zdroj:IHNED.cz - Byznys - Reality|  Uveřejněno zde:  3.11.2017 | 12:45


Vítkova CPI sází na modernizaci, otevírá rozšířené obchodní centrum IGY. Investovala do něj 750 milionů

Výstavba nákupních center v Česku stagnuje. Většina nových obchodních ploch v následujících letech vznikne rozšiřováním stávajících budov. Centrum IGY v Českých Budějovicích se stalo největším obchodním centrem Jihočeského kraje. Skupina CPI Property Group do něj investovala 750 milionů korun. Obchodní centra rozšiřují restaurační plochy. Návštěvníkům již samotné obchody nestačí.
Zdroj:IHNED.cz - Byznys - Reality|  Uveřejněno zde:  3.11.2017 | 0:00


Bohatí Rusové se stahují z Karlových Varů. V centru je na prodej pětina bytů, obchodům a restauracím klesají tržby

Kvůli poklesu hodnoty rublu prodávají bohatí Rusové své byty v Karlových Varech. Podle realitních kanceláří je k mání až pětina bytů v lázeňském centru. Doplácejí na to hlavně luxusní obchody a restaurace.
Zdroj:IHNED.cz - Byznys - Reality|  Uveřejněno zde:  2.11.2017 | 10:10


Sekyra se přiblížil k zahájení stavby největší čtvrti v novodobé historii Prahy. Začít stavět by se mohlo na začátku roku 2019

Největší developerský projekt v Praze získal první povolení nezbytné pro výstavbu. Pokud vše půjde podle plánu, skupina Sekyra Group by na Smíchově mohla začít stavět ještě na konci příštího roku. Společnost podnikatele Luďka Sekyry plánuje do svých pozemků na Smíchově investovat v horizontu 12 let až 15 miliard korun.
Zdroj:IHNED.cz - Byznys - Reality|  Uveřejněno zde:  2.11.2017 | 0:00


Bohatí Rusové opouštějí Karlovy Vary. Město se učí fungovat bez jejich milionů

Protiruské sankce a slabý rubl způsobily dramatické "zchudnutí" Rusů v zahraničí. Projevilo se to i v Karlových Varech. Rusové přestali bezhlavě utrácet a karlovarští obchodníci hlásí v posledních třech letech pokles tržeb o desítky procent, někteří se obávají krachů. Na prodej jsou desítky drahých a luxusních domů v lázeňském centru Varů.
Zdroj:IHNED.cz - Byznys - Reality|  Uveřejněno zde:  1.11.2017 | 19:45


News

Finská společnost YIT zkolaudovala v Praze 9 první dva bytové domy projektu Suomi Hloubětín. Developeři UBM Bohemia a Crestyl společně postaví rezidenční projekt nedaleko pražského Anděla. Česká společnost Flatio, jež se specializuje na zprostředkování střednědobých pronájmů, od října působí v polské Varšavě a v maďarské Budapešti.
Zdroj:IHNED.cz - Byznys - Reality|  Uveřejněno zde:  1.11.2017 | 0:00


Některé spolky chtějí mít z hlavního města skanzen, říká šéf pražských památkářů

Spíše než budova Transgasu si zaslouží památkovou ochranu obchodní dům Kotva, říká Jiří Skalický, šéf pražských památkářů. Myšlenka jednoho státního stavebního úřadu se mu zamlouvá. Stavební úřady v městských částech podle něj velmi podléhají vlivu politiků.
Zdroj:IHNED.cz - Byznys - Reality|  Uveřejněno zde:  1.11.2017 | 0:00


O kancelářské a obchodní domy v centrech menších měst se investoři perou stejně jako v Praze. Jejich ceny stoupají

V centrech regionálních měst se investoři o nejlepší kancelářská a obchodní centra přetahují. "Na každou nemovitost jsme obdrželi mezi pěti a deseti cenovými nabídkami," říká David Sajner, makléř z Knight Frank. Velký počet zájemců šroubuje ceny nemovitostí nahoru a tím stlačuje výnosy pod pět procent.
Zdroj:IHNED.cz - Byznys - Reality|  Uveřejněno zde:  1.11.2017 | 0:00


News

Moderní české sklady a výrobní haly jsou rekordně obsazené, nepronajato je jen 3,7 procenta z celkových z 6,71 milionu metrů čtverečních těchto prostor. Dánský developer TK Development prodal za nezveřejněnou částku Retail Park Most investičnímu fondu z Ukrajiny. Ministerstvo pro místní rozvoj příští měsíc plánuje vyhlásit další dotační program na sociální bydlení.
Zdroj:IHNED.cz - Byznys - Reality|  Uveřejněno zde:  25.10.2017 | 0:00


O nájemní bydlení roste zájem. Majitelé bytů zvyšují ceny

Hůře dostupné hypotéky komplikují koupi bytu hlavně mladým. Roste počet lidí, kteří zůstávají v pronájmu. Města se obávají, aby se nestala pro některé obyvatele příliš drahými. Plánují výstavbu obecních bytů za miliardy. Developeři vidí v současné situaci příležitost. Více jich zvažuje začít stavět bytové domy určené přímo k pronájmu.
Zdroj:IHNED.cz - Byznys - Reality|  Uveřejněno zde:  25.10.2017 | 0:00


Majetní Češi získají dvě příležitosti, jak investovat do rezidenčních nemovitostí. Fond pro kvalifikované investory chystají Generali a ČSOB

Generali Investments CEE začala minulý měsíc oslovovat investory s nabídkou fondu, který bude mít příjmy ze sedmi obytných domů v Plzni a Brně. Očekávaný výnos bude mezi třemi a čtyřmi procenty ročně. ČSOB se chystá podobný realitní fond - pro takzvané kvalifikované investory - představit v průběhu dvou měsíců. Nabídka je v obou případech určená pro zájemce s úsporami. Minimální vklad je jeden milion korun.
Zdroj:IHNED.cz - Byznys - Reality|  Uveřejněno zde:  24.10.2017 | 14:38


Vítkova CPI snížila cenu desetiny svých dluhů. Použila k tomu část z 15 miliard korun, které si nedávno půjčila v Londýně

CPI zlevnila zhruba desetinu ze svých celkových dluhů ve výši 74 miliard korun. Pro refinancování firma využila polovinu výhodně získaných peněz z prodeje eurobondů ve výši 600 milionů eur. CPI hodlá dále využívat úvěry získané na mezinárodních kapitálových trzích jako třetí zdroj financování vedle bankovních úvěrů a tuzemských obligací.
Zdroj:IHNED.cz - Byznys - Reality|  Uveřejněno zde:  18.10.2017 | 13:22


Je potřeba se bavit o budoucnosti sídlišť už dnes. Musí přijít o svou anonymitu, říká architekt David Tichý

Podle architekta Davida Tichého je třeba se již dnes bavit o budoucnosti sídlišť. Upozorňuje na recepty ze zahraničí, kde řada metropolí složitě řešila problém sídlišť, jež se měnila v ghetta. K tomu v Česku zatím v masivním rozsahu nedochází, ale z paneláků za lepším bydlením odcházejí úspěšnější lidé.
Zdroj:IHNED.cz - Byznys - Reality|  Uveřejněno zde:  18.10.2017 | 0:00


Z pražských sídlišť by se mohly stát vyloučené lokality. Vzor pro uzdravování panelových ghett ukazuje Nizozemsko

V panelácích žije čtvrtina české populace. Na pražských sídlištích podle prognóz vzroste podíl seniorů a méně vzdělaných obyvatel. Architekti varují před rizikem vzniku sociálně problematických oblastí a ukazují, jak se tomu dá předejít.
Zdroj:IHNED.cz - Byznys - Reality|  Uveřejněno zde:  18.10.2017 | 0:00


Firmy urychlují automatizaci hal a skladů. Chybí jim pracovníci i pozemky pro výstavbu

Nedostatek zaměstnanců i pozemků vhodných pro stavbu výrobních hal a skladů v tuzemsku už začíná odrazovat některé investory. Investoři se proto čím dál více přiklánějí k automatizaci výrobních i skladovacích procesů. Chybí nejen dělnické profese, ale i absolventi technických oborů, což ohrožuje zavedení automatizace výroby.
Zdroj:IHNED.cz - Byznys - Reality|  Uveřejněno zde:  27.9.2017 | 0:00


Developeři trhají rekordy. Příjmy z prodeje bytů jim rostou o desítky procent

Loni se v Praze prodalo rekordních 6650 bytů. Díky tomu i díky rostoucím cenám trhají výsledky developerů rekordy. Za poslední tři roky podražily nové byty v Praze z 55 tisíc na 75 tisíc korun za metr. V příštích letech rozlet developerů zbrzdí pomalé povolování staveb.
Zdroj:IHNED.cz - Byznys - Reality|  Uveřejněno zde:  27.9.2017 | 0:00


V Česku se staví rekordně sklady

Poptávka po skladech, halách a logistických centrech roste, ukazuje nový Supply Chain Activity Index společnosti JLL. Průmyslové nemovitosti přitahují stále více investorů. Odborníci očekávají, že bude přibývat těch z Asie. Za letošní úspěšnou první polovinou roku stála především silná poptávka ze strany výrobních společností, které zvyšovaly produkci.
Zdroj:IHNED.cz - Byznys - Reality|  Uveřejněno zde:  22.9.2017 | 0:00


Penta začne stavět na Žižkově a Smíchově. Projekt podle Zahy Hadid ještě dva roky počká

Skupina Penta plánuje ještě letos odstartovat výstavbu na náměstí Winstona Churchilla nedaleko pražského hlavního nádraží. Do jedné z budov se plánuje stěhovat poradenská společnost Deloitte. Největší projekt skupiny Penta u Masarykova nádraží zatím čeká na archeology a potřebná povolení. Stavět se začne nejdříve v druhé polovině roku 2019. Skupina Penta se chystá jednat o koupi pozemků u pražské magistrály od firmy ČSAD.
Zdroj:IHNED.cz - Byznys - Reality|  Uveřejněno zde:  20.9.2017 | 0:00

Levné Bydlení | Levné knihy | Levné lyže | Sportovní potřeby a oblečení | Sconto nábytek | Interiérové dveře Olomouc | Kuchyně a kuchyňské linky | Luxusní Bydlení | CZ Real Estate | Garážová vrata | další odkazy...